Już od dwóch tygodni, na poznańskim lotnisku wykonujemy szybkie testy genetyczne RT LAMP oraz testy antygenowe. W punkcie rejestracji można także zlecić badanie metodą RT PCR. Od 7 lutego 2021 roku testy są dostępne także dla pasażerów przylatujących do Polski, jeszcze przed przekroczeniem granicy RP. 

Procedura badania, od pobrania materiału biologicznego-wymazu z nosogardzieli do wysłania elektronicznego wyniku testu do pasażera trwa kilkadziesiąt minut. Dodatkowo, każdy pasażer może otrzymać wynik testu w formie papierowej, zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Punkt Rejestracji i wydawania wyników testów w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica, prowadzony przez Centrum Badań DNA, czynny jest w godzinach zależnych od rozkładu lotów do miejsc docelowych, w których wymagane są testy na Covid-19. Punkt otwierany jest 4 godziny przed odlotem. Pasażerów odlatujących z Poznania zapraszamy najpóźniej na trzy godziny przed wylotem celem realizacji procedury badania.

UWAGA! Pasażerowie bez negatywnych wyników wymaganych testów wykonanych w autoryzowanym punkcie diagnostycznym lub w punkcie diagnostycznym na lotnisku, niestety nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Testy w Porcie Lotniczym Poznań - Ławica przeprowadzone są wśród pasażerów linii lotniczych WizzAir lecących do Londynu oraz linii KLM, którzy udają się do Amsterdamu.

Należy pamiętać, że każdy pasażer udający się do Holandii przed wejściem na pokład samolotu musi okazać negatywny wynik wykonanego testu. Dopuszczone są dwie opcje:

Pierwsza - tylko jeden test wykonany metodą RT LAMP do 4 godzin przed odlotem w punkcie CBDNA na lotnisku. Koszt tylko 219 zł.

Druga - negatywny wynik testu wykonanego do 72 godzin metodą RT PCR oraz dodatkowy, szybki test antygenowy lub RT LAMP wykonany max. 4 godziny przed odlotem.

TESTY PO PRZYLOCIE

Od 7 lutego 2021 roku na lotnisku w Poznaniu umożliwiamy wykonanie testów dla pasażerów przylatujących do Polski. Pasażerowie zainteresowani wykonaniem testu proszeni są o kontakt w punkcie rejestracji przed odprawą paszportową realizowaną przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W ofercie dla przylatujących do Polski proponujemy następujące testy:

Szybki test antygenowy (wynik ok. 25 minut),
Szybki test RT-LAMP (wynik ok. 60 minut).

Wynik testów w dwóch wersjach językowych (polski, angielski). Wynik wysyłany jest na podany w punkcie rejestracji adres e-mail lub/i przekazywany w formie wydruku (na życzenie pasażera).

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta: tel. 509 658 006, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zdjęcie z dnia 24.01.2021 r. autor: Marek Strykowski