Centrum Badań DNA 30 kwietnia 2020 w Lublinie zainicjowało program, którego celem jest sfinansowanie testów genetycznych na predyspozycje do zwiększonego ryzyka infekcji SARS-Cov-2 oraz identyfikującego ciężką formę COVID-19 dla pracowników polskiej służby zdrowia. Test pozwala identyfikować zwiększenie podatności i ciężkości przebiegu choroby.

Pierwsze 100 testów i badań zostało bezpośrednio sfinansowane przez Centrum Badań DNA oraz akcję „Lublin Pomaga” i przekazane szpitalom w Lublinie i Puławach.

Ten test będzie miał ogromne znaczenie przy odpowiednim doborze kadry do walki z koronawirusem. Dzięki niemu dyrekcje szpitali będą mogli decydować o tym, którzy lekarze, pielęgniarki, ratownicy czy salowe mogą bezpiecznie opiekować się leczonymi na COVID-19. Należy pamiętać, że personel medyczny stanowi prawie 20 procent osób zakażonych koronawirusem, to grupa podwyższonego ryzyka zachorowań na Covid-19.

Program skierowany jest do pracowników polskiej służby zdrowia i umożliwia bezpłatne badania personelu medycznego testami PCR Real Time poprzez wpłatę darowizn lub zakup testów i badań.

Ze środków wpłaconych na w/w rachunek Centrum Badań DNA będzie finansowało wykonywanie badań osobom uprawnionym do skorzystania z bezpłatnych testów:

1. Lekarzom,
2. Pielęgniarkom,
3. Salowym
4. Diagnostom laboratoryjnym,
5. Fizjoterapeutom,
6. Ratownikom medycznym,
7. Innym pracownikom służby zdrowia narażonym na ryzyko zachorowania na COVID-19.

Jednocześnie zapraszamy firmy, instytucje i samorządy do włączenia się do naszej akcji. Wszystkie testy i badania, które będą realizowane wśród pracowników polskiej służby zdrowia wykonywane będę jedynie po tzw. kosztach, bez jakiegokolwiek zysku ze strony Centrum Badań DNA.

Koszt wykonania pełnego badania na zwiększone ryzyko do zachorowań na COVID-19 to 290 złotych.

Środki na zakup testów i badań prosimy wpłacać na specjalny numer konta z dopiskiem: „Testy dla polskiej medycyny”:

Nr konta:

Osoby i podmioty zainteresowane współpracą prosimy o kontakt z naszym biurem wysyłając e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Jednocześnie Centrum Badań DNA Sp. z o.o. zobowiązuje się, że całość środków przekazanych lub wpłaconych na specjalne konto bankowe stanowią tzw. darowiznę z poleceniem (w rozumieniu art. 893 kc). Polecenie to sprowadza się tylko i wyłącznie do wykorzystania w/w środków do prowadzenia testów i badań na zwiększone ryzyko do zachorowań na COVID-19.

Jednocześnie informujemy, że w miarę możliwości organizacyjnych oraz dostępności, badania będą mogły wykonać również osoby nie związane ze służbą zdrowia. Zakupu testów, jest możliwy poprzez stronę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..