Centrum Badań DNA zaprasza do Centrum Handlowego M1 w Poznaniu na wykonanie testów na obecność koronawirusa. Badanie składa się z szybkiego testu serologicznego oraz testu genetycznego. Centrum Badań DNA jest wpisane na listę Ministerstwa Zdrowia jako certyfikowane laboratorium do przeprowadzania badań i testów na COVID-19.

Wynik serologicznego udzieli nam kilku odpowiedzi. Po pierwsze odpowie nam na pytanie, czy mieliśmy kontakt z wirusem SARS-CoV-2. Więc jest to kluczowa informacja wynikająca z badania. Po drugie dowiemy się o etapie ewentualnej infekcji i przybliżonym czasie kontaktu z wirusem. Badanie testem serologicznym wykrywającym przeciwciała IgM i IgG odpowie nam na to pytanie. Obecność samych przeciwciał IgG w teście może świadczyć o przebytej infekcji np. wiele miesięcy temu i powstaniu specyficznych przeciwciał zwalczających wirusa.

Jeśli wynik pierwszego testu będzie pozytywny powinien zostać potwierdzany badaniem genetycznym (badanie RNA wirusa za pomocą metody RT PCR). Wtedy uzyskamy 100% pewność czy badana osobą jest zakażona i wymaga kwarantanny lub skierowania do szpitala, czy jest zdrowa i nie zakaża.

O zasadności przeprowadzenia większej ilości testów informują przedstawiciele nauki i medycyny. Podawany jest przykład Korei Południowej, która w sposób modelowy poradziła sobie z epidemia COVID-19.

Zgodnie z aktualną wiedzą naukowa i szacunkami większość z nas przejdzie infekcje wirusem, około 60-80% populacji i większość z nas przejdzie ją bezobjawowo nie mając nawet takiej świadomości.

Testy można wykonać na parkingu przed Centrum Handlowym M1 przy ul. Szwajcarskiej 14.

Prosimy o wypełnienie krótkiego formularza, dzięki któremu zostanie z Państwem ustalony termin badania.