Centrum Badań DNA jako pierwsze na świecie wdrożyło testy na zwiększone ryzyko do zachorowań na COVID-19. Test pozwala identyfikować zwiększenie podatności i ciężkości przebiegu choroby, co bardzo pomaga już lekarzom w diagnozowaniu i leczeniu choroby. Pierwsze 100 testów zostało przekazane szpitalom w Lublinie i Puławach.

Poznańskie Laboratorium Centrum Badań DNA jako pierwsze w Polsce rozpoczęło wykonywanie kompleksowych testów wykrywających obecność SARS-COV-2. Badanie składa się z szybkiego testu serologicznego oraz testu genetycznego. Te dwa badania wykonane w tym samym czasie w 100% potwierdzają chorobę COVID-19 lub informują o jej braku.

Naukowcy z Centrum Badań DNA jako pierwsi na świecie, rozpoczęli prace nad testem na zwiększone ryzyko do zachorowań na COVID-19. Test pozwoli  identyfikować zwiększenie podatności oraz ciężkości przebiegu choroby. Test gotowy do wdrożenia będzie już za kilka dni.

Poznańskie Laboratorium Centrum Badań DNA jako pierwsze w Polsce rozpoczęło wykonywanie kompleksowych testów wykrywających obecność SARS-COV-2. Badanie składa się z szybkiego testu serologicznego oraz testu genetycznego. Te dwa badania wykonane w tym samym czasie w 100% potwierdzają chorobę COVID-19 lub informują o jej braku. W Lublinie testy dostępne będą już od czwartku. Koszt testu genetycznego to 399 złotych, koszt szybkiego testu serologicznego 97 złotych.